Dlaczego warto korzystać z programu IT Academy na zajęciach dydaktycznych?

Program ten ma na celu przede wszystkim przekazanie wykładowcom gotowych profesjonalnych materiałów z których mogą korzystać na swoich zajęciach, opracowanych przez firmę Microsoft. Pozwala więc na ujednolicenie toku zajęć przez wszystkich prowadzących w danym przedmiocie w sposób prosty i efektywny, oraz przekazanie studentom materiałów z których mogą również korzystać w domu.
Materiały nie muszą być zaadoptowane w 100%, można modyfikować ich zawartość, jeżeli uznajemy, że czegoś brakuje, uważamy, że coś byłoby lepiej inaczej, itd. Także nie mu tu twardego wymuszenia używania dokładnie takich, a nie innych materiałów.
Warunki mówią, iż "minimum 50% czasu przedmiotu powinno być poświęcone na omawianie zagadnień zawartych w danym podręczniku/materiałach dydaktycznych". Mowa więc o zagadnieniach, a nie stricte przerabianiu podręcznika Microsoft bez możliwości wnoszenia własnych zmian.


Dodatkowo prowadzenie zajęć, jednakże co ważne - przez wszystkich prowadzących dany przedmiot, daje pewne dodatkowe benefity:

• Studenci, którzy zaliczą przedmiot, otrzymają certyfikat ukończenia kursu od firmy Microsoft (także dla nich to fajna rzecz)
• Wykładowcy mają możliwość darmowego uczestnictwa w kursach (szkoleniowych) w autoryzowanych centrach edukacyjnych, odpowiadającym wdrożonemu na ich zajęciach kursowi (kursy te normalnie kosztują gdzieś w granicach ok. 3 000 zł)
• Można również punkty otrzymane za prowadzenie zajęć w ramach IT Academy, zamiast na szkolenia wymienić na:
      - Szkolenia z technik prowadzenia prezentacji;
      - Książki wydawnictwa MS Press;
      - Udział w konferencjach typu TechEd, ITForum;